Податкові спори

Адміністративна справа – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, який виник між фізичною особою, суб’єктом господарської діяльності та органом державної влади, місцевого самоврядування їх посадовими та службовими особами при виконанні ними управлінських владних повноважень.

Як показує практика, суб’єкти господарської діяльності, сплачуючи податки у чіткій відповідності до вимог Податкового кодексу України, відчувають шалений неправомірний тиск зі сторони органів державної податкової служби.

Органи державної податкової служби України, у багатьох випадках не маючи на це законних підстав, здійснюють перевірку діяльності суб’єктів господарської діяльності з питань дотримання податкового законодавства.

Адвокатське бюро «Малеванчук та партнери» рекомендує своїм Клієнтам здійснювати оскарження фактів проведення неправомірної перевірки та їх результатів.

Відповідно до вимог Податкового кодексу України за результатами проведення податкової перевірки суб’єкта владних повноважень посадовими особами державної податкової служби в разі виявлення порушення податкового законодавства України складається Акт, на підставі якого виноситься податкове повідомлення-рішення, яким визначається сума податкового зобов’язання та розмір штрафних санкцій.

Адвокатське бюро «Малеванчук та партнери» пропонує правничу допомогу, яка полягає у визнанні протиправним та скасуванні податкових повідомлень-рішень органу державної податкової служби України.

Детальний опис послуг:

 • вивчення та аналіз правових підстав для проведення податкової перевірки;
 • підготовка відповідей на письмові запити органів державної податкової служби України;
 • надання усних консультацій;
 • підготовка заперечень на Акт перевірки;
 • представництво інтересів Клієнта при розгляді органом державної податкової служби заперечення платника податків на Акт перевірки;
 • правовий аналіз податкового спору та наявних первинних бухгалтерських документів;
 • підготовка позовної заяви про визнання неправомірним та скасування податкового повідомлення-рішення;
 • підготовка клопотань заяв інших процесуальних документів в процесі розгляду адміністративної справи судом;
 • підготовка апеляційних та касаційних справ;
 • представництво інтересів Клієнта при розгляді адміністративної справи в судовому порядку.

Також Адвокатське бюро «Малеванчук та партнери» надає юридичні послуги суб’єктам господарської діяльності, платникам податку на додану вартість щодо здійснення реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відсутність факту реєстрації платником податку − постачальником (продавцем) товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних не дає права платнику податку − отримувачу (покупцю) таких товарів/послуг на включення сум ПДВ до складу податкового кредиту та не звільняє платника податку − постачальника (продавця) від обов’язку включення суми ПДВ, вказаної у податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Зупинення реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних створює негативні наслідки контрагенту та ставить під сумнів реальність вчинення господарської операції.

Адвокатське бюро «Малеванчук та партнери» вживає юридичних заходів  щодо здійснення права суб’єкта господарської діяльності на реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Детальний опис послуг:

 • надання юридичних консультацій з питань реєстрації податкових накладних;
 • підготовка пояснень для прийняття рішення органом державної податкової служби про реєстрацію податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних;
 • оскарження рішення про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних в адміністративному та/або судовому порядку;
 • підготовка позовної заяви про скасування рішення Комісії Державної податкової служби України про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних та представництво інтересів в суді.